Zapowiedź Watkins Glen IRG CCoA

Rozpoczynając sezon mieliśmy nadzieję, że Corvette C7R sprawią zawodnikom wiecej frajdy, sądząc po frekwencji niestety pomyliliśmy się. Wiekszość miłośników aut z dachem, którzy próbowali się z tym co by nie mówić narowistym rumakiem nie znalazła w sobie woli walki do końca. Na placu boju ze zgłoszonych 23 kierowców pozostało mniej niż 10-tka. Ale co ciekawe to mimo mniejszej ilości aut na torach nie brakuje emocji podczas wyścigowych zmagań. To pozwoliło doprowadzić sezon do końca i o ile techniczne problemy nie przeszkadzały w relacjonowaniu tych zmagań na żywo. IRG Studio we współpracy przede wszystkim z MotogamesTv pokazywało jak dobrze można się bawić rywalizując podczas wyścigiowych niedziel z CCoA.

Zwiedziliśmy wiele historycznych miejsc na amerykańskiej ziemi, tory różne w swojej charakterystyce, nawierzchni, otoczeniu. Łączy je jedno, pasja twórców, konstruktorów, założycieli i gospodarzy do motosportu. Bez tego nie powstawały by miejsca, na których możemy dziś choćby wirtualnie poczuć to co czuli pionierzy. Ryczące silniki, zapach spalin i gumy z opon to najmilsze dla prawdziwego fana rzeczy. W czasach kiedy coraz częściej mówi się o hybrydach, silnikach elektrycznych jeden z głównych bodźców może wkrótce odejść do przysłowiowego lamusa.

Ale to jeszcze nie teraz, jeszcze możemy nacieszyć się przede wszystkim dźwiękami silnika które potrafią podnosić rytm serc kibiców wszelakiego motosportu.

Ostatnią stacją walki sezonu IRG CCoA jest położony w stanie Nowy Jork tor Watkins Glen International. " The Glen" podobnie jak w innych miejscach pierwsze zawody rozgrywano na drogach publicznych wtedy jeszcze wsi o tej samej nazwie. W latach 50-tych XX wieku wybudowano stały tor wyścigowy, od 1968 rozgrywano tu 6 godzinny wyścig. Od 1971 roku poza zmianami na podjeździe "Esses" w roku 1975 kiedy to podczas treningu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych zginął kierowca nitka toru pozostaje bez zmian. 

W latach 80-tych obiekt upadł i słynna "Mekka" motosportu w Stanach przez lata nie była odwiedzana. W nowoczesnej historii powróciła jednak, a w 2014 roku podczas renowacji stodoły, odnaleziono  "mostek Dunlop" tak harakterystyczny punkt tego toru.

 W ostatnim wyścigu sezonu zabraknie być może tych największych emocji Tomasz Wach zapewnił już na torze Indianapolis sobie tytuł mistrza, ale walka o drugi i trzeci stopień podium trwa. Czterech kierowców, Kogut, Marek Cieślak, Łukasz 'bidon" Krawczuk i Norbert Michoń będą walczyć o drugą pozycję. Pierwszy z nich Kogut ma mocną końcówkę sezonu i największe szanse na tytuł vice-mistrza.

Zapraszamy kibiców na transmisję, trzymajcie kciuki za swoich faworytów, wspierajcie ich w najbliższą niedzielę podczas transmisji udostępnionej jak zwykle na kanale MotogamesTv. Zapraszamy też czytelników tematycznie najbliższych naszym sercom partnerów medialnych.

MotoHighPL

SpeedZonePL

Start z transmisji planowany na 20:45 czyli moment rozpoczęcia kwalifikacji. Kierowcy po raz ostatni w tym roku na rFactor2 rozegrają zawody aut z dachem, jak wiadomo od nastepnego sezonu chcemy wystartować sezon na innej platformie. Nasz wybór padł na Project Cars 2. Nie żegnamy oczywiście rF2 na zawsze ale czas wejść do innej rzeki i spróbować sił w czymś nowym.

Zapraszamy kierowców na treningi a kibicom życzymy miłego wieczoru z IRG.

Kategoria: